Dziękujemy za Wasze serca!

Dziś trochę liczb i statystyk. Jutro miną 2 tygodnie od czasu kiedy rozpoczęliśmy naszą akcję. Wydane zostało ponad 300 obiadów, połowa darmowych i połowa płaconych przez Seniorów po 10 zł.

Obecnie jest przygotowywanych i rozwożonych 24-25 obiadów dziennie (zmieniają się czasem osoby, które płacą sobie same).

25 osób ma codziennie ciepły posiłek, 13 z nich zupełnie za darmo. Nie płaci nic 11 Seniorów i dwoje dorosłych, niepełnosprawnych dzieci tych Seniorów, mieszkających razem z nimi.

Na dziś mamy zapłacone za obiady dla tych 13 osób do końca tego tygodnia (tj. do 3 maja). W obecnej chwili mamy również na koncie pieniądze na 2 następne tygodnie dla tych 13 osób! Nasze Panie opiekujące się tymi Seniorami mogą im obiecać, że przez następne 2 tygodnie będą mieli co jeść!

Bardzo Wam dziękujemy!!! I… zbieramy dalej! 🙂 Fajnie kłaść się spać ze świadomością, że 13 osób mieszkających w Zabrzu nie było dziś głodnych dzięki tej akcji, a kolejnych 12 nie musiało wychodzić do sklepu, żeby coś zjeść 🙂

P.S. Wybraliśmy te 13 „darmowych” osób, bo …

1. wiemy, że potrzebują pomocy, a nie wykorzystują jej (tu ufamy rozeznaniu naszych Pań z Caritasu).

2. nie wiedzieliśmy na jak długo starczy pieniędzy i uznaliśmy, że lepiej karmić mniej osób, a trochę dłużej niż liczne osoby tylko przez kilka dni.

P.S. 2. Gdybyście znali jakąś potrzebującą osobę, starszą bądź niepełnosprawną, mieszkającą w Zabrzu, prosimy o kontakt, zobaczymy czy będzie możliwość objęcia jej też taką formą pomocy.

2 Replies to “Dziękujemy za Wasze serca!”

  1. Udało sie! Kolejna forma pomocy naszym podopiecznym pięknie się rozwija. Rozpoczynając tę akcję mieliśmy mnóstwo pytań; czy ktokolwiek wpłaci, dla ilu osob wystarczy, Itp? Dziś juz wiemy, ze są darczyńcy, ze są pieniążki na kolejne obiady, ze obiady są smaczne, a nasi podopieczni zadowoleni. Warto było podjąć ten trud. Nasze serca się radują widząc uśmiech na twarzach naszych podopiecznych, Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam pomagać, bo my możemy to uczynić dzięki waszej pomocy. Dziekujemy. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich wpłacających. Alicja i Wolontariusze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *